Lütfen bekleyin..
Munzur Haber / DAD; Yol Pirimizi unutmayacağız

DAD; Yol Pirimizi unutmayacağız

13 Kasım 2017, 20:57

Demokratik Alevi Dernekleri (DAD) genel merkezi geçtiğimiz günlerde yaşamını yitiren Kantarma Pirlerinden Mustafa Deprem için  başsağlığı mesajı yayınladı.  

Demokratik Alevi Dernekleri Genel Merkezi, Kantarma Pirlerinden Mustafa Deprem’in Hakka yürümesinden duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

DAD Pir Mustafa Deprem için şu mesajı yayınladı:

“Hayatını sürgünde geçirmek zorunda kalan, yolumuzun ve felsefemizin piri Mustafa Deprem’in hakka yürüdüğü haberini üzüntüyle öğrendik.

Hak ile nehak mücadelesinde safını her zaman haktan ve hakikatten yana belirleyen yol pirimizi ve mücadele arkadaşımızı hiçbir zaman unutmayacağız.

Onun yol bilgisi ve öğretisiyle yürümeye devam edeceğiz. Devri daim olsun. Başta ailesi ve tüm Alevi camiasına başsağlığı diliyoruz.”

MUSTAFA DEPREM KİMDİR?

70’lerin başından itibaren Türkiye Sosyalist İşçi Partisi (TSİP) ile başlayan siyasi mücadelesini bunun yanı sıra meslek örgütü olan dönemin etkin sendika hareketi TÖB-DER’de de yönetici olarak sürdürdü. 1970’ler ve 80’ler aynı zamanda mahkeme, yargı ve hapis hayatıyla da tanışma dönemi oldu. Özellikle 1980 Askeri Cunta döneminde, bütün diğer devrimci ve ilericilerle birlikte çok yoğun ve uzun süreli işkence ve hapis cezalarına çarptırıldı. 90’lı yıllardan itibaren Almanya’da siyasi mülteci olarak yaşamını sürdüren Mustafa Deprem Demokratik Alevi Federasyonu (FEDA) Pirler Kurulu’nda ve Maraş Girişimi bünyesinde çalışmalar yürüttü. 2012’den itibaren ise TV10 televizyonunda “Yol Erkân” programını hazırlayıp sundu.

Bu haber 169 kere okundu
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorisindeki Diğer Haberler
PSAKD Keçiören Şube Başkanı Mustafa Yılmaz, bölge ve mahallesindeki faaliye..