Lütfen bekleyin..
Munzur Haber / ''Baskılar bizim inancımızı yaşamamızı engellemez''

''Baskılar bizim inancımızı yaşamamızı engellemez''

12 Kasım 2017, 09:40

Demokratik Alevi Federasyonu (FEDA) İstanbul Sultangazi’deki Habipler Cemevi’ne önceki gün ibadet sırasında kimliği henüz belirlenemeyen kişilerce yapılan saldırıya tepki gösterdi.

FEDA yaptığı açıklamada, “Bu saldırıyı yapanlar bilsinler ki; baskılar ve katliam girişimleri bizim inancımızı yaşamamızı ve yaşatmamızı asla engelleyemez“ dedi.

“Kerbela’dan  bugüne Alevi toplumunun tarihi Na Hakk zihniyetin kendi iktidarını koruyabilmek adına  yaşattığı katliamlarla doludur“ denilen açıklamada, “Bu da Yol’umuzun temel dusturu  gereği olan mazlumun kendisi olma vasfıyla, Hak ve Hakikatin yanında yer almamızdandır. Bugün de Alevi toplumuna  yaşatılan Na Hakk zihniyetin biat kültürünü kabul ettirmek adına  tarihin tekerrür etmesinden ibarettir“ ifadelerine yer verildi.

“YOLUMUZDAN DÖNMEYECEĞİZ”

Saldırılara karşı biat etmeyeceklerinin belirtildiği açıklamada, “Ülkemizde yaşadığımız baskı ve asimilasyon politikalarının bir yansımasını, bir saldırı girişimini bugün Habibler Cemevi özelinde yaşadık. Tarihsel, toplumsal direnç kültürümüzden gelen hafızamızdan aldığımız güçle bu saldırıya karşı biat etmeyeceğimizi, korkmayacağımızı ve yolumuzdan dönmeyeceğimizi söylüyoruz“ ifadelerine yer verildi.

Cemevinin 5 gün içerisinde iki kez saldırıya uğradığına dikkat çekilen açıklamada, “Bizler biliyoruzki bu saldırı planlı ve programlı yapılıyor. Hangi inançtan olursa olsun, hangi etnik kimlikten olursa olsun, ibadet yerleri tüm halkın somut istek ve talepleri noktasında faaliyet yürüten yerleridir“ denildi.

“BASKILAR BİZİM İNANCIMIZI YAŞAMAMIZI ASLA ENGELLEMEZ”

Açıklamanın devamında şunlar belirtildi:

“Bu saldırıyı yapanlar bilsinler ki; baskılar ve katliam girişimleri bizim inancımızı yaşamamızı ve yaşatmamızı asla engelleyemez. Biz Pirsultan’ın “Dönen Dönsün Biz Dönmeyiz yolumuzdan” şiarıyla hakikat mücadelemize  devam edeceğiz.“

Bu haber 187 kere okundu
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorisindeki Diğer Haberler
PSAKD Keçiören Şube Başkanı Mustafa Yılmaz, bölge ve mahallesindeki faaliye..