Lütfen bekleyin..
Munzur Haber / Paris’te TV 10 İle dayanışma gecesi yapıldı

Paris’te TV 10 İle dayanışma gecesi yapıldı

14 Mayıs 2017, 13:15

Paris Pir Sultan Alevi Dergahı-FEDA, “Hak Hakikat Adına Zalimin Zulmüne Karşı Hüseyin Aşkıyla Buluşalım” mottosuyla TV 10 ile dayanışma gecesi düzenledi.

Dayanışma gecesi Pir Rıza Yağmur tarafından verilen Gülbang ile başladı. Paris Pir Sultan Alevi Dergahı Eşbaşkanları Hüsniye Küçükkeleş ve İsmail Demirdelen bir açılış konuşması yaptı.

Açılış konuşmasının ardından söz alan HDP MYK üyesi Çilem Küçükkeleş Alevilerin Türkiye’de içinde bulundukları duruma değindi. Küçükkeleş, derin devlet ve AKP iktidarı tarafından Aleviler üzerinde oynanan oyunlara vurgu yaparak, HDP’nin tüm ötekileştirilmiş toplum kesimlerinin temsilcisi olduğu gibi, Alevilerin de temsilcisi olduğunun altını çizdi.

FEDA temsilcisi Şenol Hantekin ise kadimden bugüne Alevi halk gerçeğine parmak basarak, tarihinin her döneminde zalimin zulmüne direnmiş olan, bu uğurda bedel ödemekten çekinmeyen Kızılbaşların bugün de mücadelelerine devam ettiklerini söyledi.

Gecede Hüseyin Uçurum ve Öğrencileri, Zeynel ve Bahar Güzel, Erdi Dersimi, Pınar Aydınlar, Hasan Ali ve Emekçi deyişler seslendirdi.

Gecede ayrıca Pir Sultan Alevi Dergahı Tiyatro Grubu tarafından “Pir Sultan Abdal” isimli oyun sergilendi.

Pirhaber

Bu haber 210 kere okundu
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorisindeki Diğer Haberler
Word programında, bilgisayarımda çok çirkin bir imla programı var; faşizm d..