Lütfen bekleyin..
Munzur Haber / FEDA, 'Yeni Halepçeler'e karşı mücadeleye çağırdı

FEDA, 'Yeni Halepçeler'e karşı mücadeleye çağırdı

16 Mart 2017, 16:57

FEDA, Halepçe Katliamı'nın yıl dönümünde yaptığı açıklamada, olası katliamların önüne geçmek için halkları ortak mücadeleye çağırdı.

Avrupa Demokratik Alevi Federasyonu (FEDA), Halepçe Katliamı'nın yıl dönümü vesilesiyle bugün yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, "Daha dün gibi hafızalarımızda tazeliğini koruyan Halepçe Katliamı Hüseyin'i Kerbela'da şehit ettiren küfelilerin zihniyetinin ürünü ve devamıdır. Aynı zihniyet Koçgiri'de, Dersim'de, Çorum'da, Maraş'ta, Gazi'de, Suruç'ta katliam politikalarını uygulamaya sokmuş, hafızalarımızdan silinmeyen  yeni katliamlarla adını belleklerimize yazmıştır" denildi.

Koçgiri ve Dersim'de Alevi, Şengal'de Êzidî halklarına uygulanan katliamlara da değinilen açıklamada, Türk devleti ve DAİŞ çetelerinin katliamcı politikalarına dikkat çekildi.

Kerbela ve Halepçe gibi katliamların yaşanmaması için halkların ortak mücadeleye çağrıldığı açıklamada, "Nasıl ki Dersim, Geliyê Zîlan, Feyli Kürtleri, Yaresan, Êzidî, Şengal, Roboski'de halklarımıza karşı gerçekleştirilen tüm diğer katliamları unutmadıysak, Cizira Botan ve Halepçe’yi de unutmayacağız" denildi.

Bu haber 160 kere okundu
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorisindeki Diğer Haberler
Word programında, bilgisayarımda çok çirkin bir imla programı var; faşizm d..